سفارش تبلیغ
صبا ویژن


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

در تمام دنیا مراسم ازدواج لحظات پر احساس بین دو نفر و دو خانواده است. هر کشوری هم سنت های خاص خود را در این رابطه دارد که خیلی جالب و دیدنی هستند اما برخی از این سنت ها تعجب آورند مانند پوشیدن لباسهای خاص، تیراندازی با کمان به همسر آینده یا سه روز حمام نکردن روش هایی است که میلیون ها نفر جوانان موقع ازدواج انجام می دهند.

- در ارتفاعات اسکاتلند والدین عروس و داماد یک سطل مخلوط شیر، دوده و آرد به منظور دورکردن ارواح شیطانی بر سر عروس و داماد می ریزند.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
 

- در فرانسه وقتی عروس و داماد به خانه خود می روند دوستان و آشنایان با هر وسیله ای مثل گلدان، وسایل موسیقی و ماهیتابه یا هر شیء دیگر پشت در خانه آن ها سرو صدا راه می اندازند تا عروسی آن ها را تبریک بگویند. این مراسم برای دوام ازدواج عروس و داماد انجام می شود.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


- در چین رسم است مانند سنت هزاران سال پیش داماد با تیرکمان به روی عروس سه تیر پرتاب کند. البته سر پیکان ها تیز نیست. اگر این مراسم به خوبی انجام شود به معنی این است که عروس و داماد همیشه همدیگر را دوست خواهند داشت.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


- یکی از عجیب ترین سنت ها در شمال جزیره بورنئو این است که عروس و داماد تا سه روز حق رفتن به حمام ندارند. این یکی از رسم های قبیله "تی دونگ" است. اگر در این سه روز یکی از آن ها از توالت یا حمام استفاده کند به معنی بدشناسی و بد اقبالی برای آنهاست و مردم باید در این سه روز مراقب آن ها باشند و فقط مقداری آب و غذا به آن ها بدهند تا از گرسنگی نمیرند.

- مراسم عروسی هندی ها در جهان به زیباترین و رنگارنگ ترین عروسی ها معروف است. در برخی از نقاط کشور داماد باید کفش های خود را قبل از رسیدن به محراب در بیاورد و خانواده عروس باید کفش ها را بدزدند و قایم کنند و خانواده داماد باید مراقب باشند تا کفش ها دزدیده نشود چون اگر نتوانند از کفش ها مراقبت کنند باید در مقابلش به خانواده عروس باج دهند. این مراسم عجیب است ولی برای هر دو خانواده بسیار سرگرم کننده است.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


- بدیهی است که عروسی ها همراه با گریه هم هست اما در چین مردم توجیا رسم دارند که عروس یک ماه قبل از عروسی باید هر روز به مدت یک ساعت گریه کند و 10روز بعد مادر عروس همراه با عروس گریه می کند و 10روز بعد از آن مادر بزرگ نیز به آن ها می پیوندد.

- در مغولستان قبل از تعیین تاریخ ازدواج، عروس و داماد باید یک جوجه را با چاقو بکشند و کبد او را در بیاورند. اگر کبد به نظر خوب بیاید تاریخ ازدواج را تعیین می کنند و اگر به نظر خوب نباشد آن قدر این کار را تکرار می کنند تا کبد مناسبی پیدا شود!


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


- ازدواج در فیجی خیلی آسان هم نیست. داماد باید یک دندان نهنگ به پدر عروس بدهد تا بتواند با عروس ازدواج کند.

- در جنوب سودان مردم قبیله "نور" بر این باورند که ازدواج کامل نیست تا زمانی که زن 2فرزند بدنیا بیاورد و اگر چنین نشود مرد حق طلاق دادن او را دارد.

- در آلمان مهمانان غذاهایی درست کرده و به عنوان هدیه به خانه عروس می برند و بعد از خوردن غذا ظرف ها را می شکنند. این کار را برای دور شدن ارواح شیاطین می کنند.

- ازدواج حیوان با انسان در بیشتر کشورها به طور رسمی شناخته نشده است اما در هند برای جلوگیری از آمدن ارواح شیطانی این کار رایج است.

- بعضی از روستاها در آفریقا، یکی از زنان مسن فامیل باید همراه عروس و داماد باشد تا زمانی که به عروس یاد بدهد چه کارهایی باید انجام دهد که معمولا مادر عروس آن ها را همراهی می کند.

- در کره وقتی ازدواج به پایان رسید دوستان داماد جوراب های خود را در می آورند و طنابی به دور مچ پا و پاهای خود می بندند و شروع به زدن ماهی می کنند این کارها به منظور آماده شدن برای شب اول عروسی است. البته این یک سنت خنده دار است.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
تاریخ : جمعه 92/10/20 | 2:20 صبح | نویسنده : الی | نظر